From BlenderWiki

Jump to: navigation, search
Blender3D FreeTip.gif
IMPORTANT! Do not update this page!
We have moved the Blender User Manual to a new location. Please do not update this page, as it will be locked soon.

Newtoni füüsika

See on “normaalne” osakeste füüsika. Osakesed alustavad oma elu määratud algkiiruse ja nurkkiirusega ning liiguvad vastavalt Newtoni jõududele. Nende reageerimine keskkonna ja jõududega arvutatakse sõltuvalt animeerija poolt valitud integreerijast.

Jõud

Pilt 5: Newtoni füüsika
Brownian (Browni liikumine)
Määrab Browni liikumise määra. Browni liikumine lisab osakestele juhuslikku liikumist, mis põhineb Browni müraväljal. See on sobiv, et simuleerida nõrka puhangulist tuult.
Drag (takistus)
Jõud, mis vähendab osakeste kiirust vastavalt nende kiirusele ja suurusele (kasulik õhutakistuse või veetakistuse simuleerimiseks).
Damp (summutamine)
Vähendab osakeste kiirust (aeglustus, hõõrdumine, summutamine).

Kokkupõrge

Size Deflect (suuruse järgi tõukamine)
Kasuta suunamisel osakeste suurust.
Die on Hit (sure tabamusel)
Tapab osakesed, kui need tabavad tõukavat objekti.

Integreerimine

Integreerijad on matemaatilised meetodid osakeste liikumise arvutamiseks. Järgnevad juhtnöörid aitavad valida sobiva integreerija, vastavalt animeerija poolt soovitud käitumisele.

Euler Tuntud ka kui “ettepoole Euler”. Kõige lihtsam integraator. Väga kiire, kuid mitte väga täpsete tulemustega. Kui summutamist ei kasutata, saavad osakesed aja jooksul aina rohkem energiat. Näiteks üksteise vastu põrkuvad osakesed põrkavad iga korraga aina kõrgemale ja kõrgemale. Mitte segi ajada “tagurpidi Euleri meetodiga” (seda ei ole sisse ehitatud), millel on vastupidine omadus: energia väheneb aja jooksul, isegi ilma summutamiseta. Kasuta seda integreerijat lühikeste simulatsioonide puhul koos ohtra summutamisega, kus kiired arvutused on olulisemad kui täpsus.
Varlet Väga kiire ja stabiilne integreerija, energia säilib aja jooksul väga väheste kadudega.
Midpoint (keskpunkt) Tuntud ka kui “2. astme Runge-Kutta”. Aeglasem kui Euler, aga stabiilsem. Kui kiirendus on muutumatu (näiteks ei ole takistust), siis selle meetodi puhul energia säilib. Peab märkima, et põrklevate osakeste näites võivad osakesed põrgata kõrgemale kui alguses, aga see ei ole pidev trend. Üldiselt on enamikul juhtudel hea kasutada seda integreerijat.
RK4 Lühend “4. astme Runge-Kutta” jaoks. Sarnane keskpunktile, kuid aeglasem ja enamasti ka täpsem. Süsteemi energia säilib, isegi kui kiirendus ei ole muutumatu. Seda on vaja ainult keerukates simulatsioonides, kus keskpunkt ei ole osutu küllalt täpseks.
Timestep (ajasamm)
Simulatsiooni ajasamm kaadri kohta.
Subframes (alamkaadrid)
Alamkaadrid, mida simuleerida, et parandada stabiilsust ja saavutada peenem teralisus. Kasuta kõrgemaid väärtusi kiiremini liikuvate osakeste puhul.