From BlenderWiki

Jump to: navigation, search
Blender3D FreeTip.gif
IMPORTANT! Do not update this page!
We have moved the Blender User Manual to a new location. Please do not update this page, as it will be locked soon.

Skeleti muutmine

Mode: Muutmisrežiim (Edit Mode)

Hotkey: ⇆ Tab

Nagu igat teistki objekti, saab skeletti muuta muutmisrežiimis Edit (⇆ Tab).

Skeleti muutmine tähendab kahte tegevust:

  • Luude muutmine – st nende lisamine/kustutamine/eendamine/jagamine/liitmine.
  • Luude omaduste muutmine – sealhulgas luude põhiliste omaduste, nagu teisendus (st asukoht, mõõtkava jne), luudevaheliste suhete (allutamine ja sidumine) ja ka luude nimede, mõju, poseerimisrežiimis Pose käitumise jne muutmine.

Need on tavalised muutmisvõimalused, mis sarnanevad näiteks vastavate toimingutega võre muutmisel. Blenderis on ka palju keerukam “skeleti visandamise” tööriist, mille nimi on Etch-a-Ton. Sama tööriista abil saab ka skelette matkida, st kasutada ühte skeletti teise mallina.

Exclamation mark.png

Üks oluline asi, millest skeleti muutmisel tuleb aru saada, on see, et sa muudad oma skeleti puhkepositsiooni (Rest Pose), st tema “vaikeolekut”. Puhkepositsioonis on skeleti kõik luud oma kohaliku koordinaatsüsteemi suhtes ilma pöördeta ja skaalaga 1.0.

Erinevad poosid, mida sa hiljem võid luua, põhinevad sellel puhkepositsioonil – seega, kui sa muudad skeletti muutmisrežiimis Edit, muutuvad ka kõik ülejäänud poosid. Seega peaksid sa üldiselt olema kindel, et skelett on valmis, enne kui hakkad seda nahaga katma ja poseerima!

Exclamation mark.png

Pane tähele, et mõned tööriistad töötavad luude otspunktidega ja mõned luude endiga. Ole hoolikas, et mitte segadusse sattuda.