From BlenderWiki

Jump to: navigation, search
Blender3D FreeTip.gif
IMPORTANT! Do not update this page!
We have moved the Blender User Manual to a new location. Please do not update this page, as it will be locked soon.

Скіс

Mode: Режим Edit (Правка)

Hotkey: CtrlB або W » Bevel (Скіс)

Menu: Mesh (Сіть) » Edges (Ребра) » Bevel (Скіс) або CtrlE » Bevel (Скіс)

Зі скосом і без скосу.

Інструмент «Скіс» дозволяє вам створювати обтесані або округлені кути геометрії. Це такий ефект, що згладжує зовнішні краї та кути. Кути реальних предметів дуже рідко є точно гострими. Навіть лезо ножа не можна вважати ідеально гострим. Більшість країв навмисно скошують із механічних та практичних міркувань.

Скіс також є корисним засобом для надання реалізму не-органічним моделям. У реальному світі притуплені краї на об'єктах поглинають світло та змінюють тонування навколо себе. Це дає гармонічний та реалістичний вигляд об'єктів, тоді як не-обтесані об'єкти мають занадто ідеальний вигляд.

Модифікатор «Скіс»

Модифікатор Bevel (Скіс) — це не-деструктивна альтернатива інструменту «Скіс». Він надає ті ж опції плюс додаткові переваги, зокрема, керування шириною скосу за допомогою вагомостей вершин та інше. Зверніть увагу, що модифікатор Bevel (Скіс) є за суттю не-рекурсивним. Для вирішення цієї специфіки ви можете додати ще модифікатори у стек для координації його ефекту.

Використання

Інструмент Bevel (Скіс) працює тільки на виділених ребрах. Він розпізнає будь-які поєднання вершин та граней як поєднання ребер та діє ніби це виділені ребра. «Скіс» згладжує краї і/або «кути» (вершини), «підподіляючи» їх визначену кількість раз.

Скористайтесь CtrlB або пунктами меню, описаними вище, для активації інструмента. Рухайте мишу для інтерактивного визначення зсуву та використовуйте Wheel Template-MW.png для збільшення або зменшення кількості сегментів скосу. Утримування натисненою ⇧ Shift у ході інтерактивного руху мишею зробить крок зміни значень «0.001». Натиснення LMB Template-LMB.png/↵ Enter підтвердить і завершить ваші інтерактивні дії, а RMB Template-RMB.png/Esc — їх відмінить.

Виділене ребро перед скошенням
Результат скосу


Опції

BevelOptions.png
Amount Type (Тип Величини)
  • Percent (Відсоток)
  • Depth (Глибина)
  • Width (Ширина)
  • Offset (Зсув)


Amount (Величина)
Ви можете змінювати значення вибраної вами величини, увівши тут потрібне числове значення або змінюючи його за допомогою кнопок повзунка.


Скіс із 4-сегментами
Segments (Сегменти)
Визначає кількість сегментів скосу. Чим більша кількість, тим згладженіше скіс.


Profile (Профіль)
Керує формою скосу: «0.15» - увігнута, «0.5» - вигнута, «1» - пряма.


Vertex only (Лише Вершини)
Залишає скіс тільки на вершинах, прибираючи його на ребрах.


Приклади

Результат скосу кількох ребер
Інший результат скосу кількох ребер

Попередня: З'єднання вершин | Головна | Наступна: Інші інструменти моделювання