From BlenderWiki

Jump to: navigation, search
Blender3D FreeTip.gif
IMPORTANT! Do not update this page!
We have moved the Blender User Manual to a new location. Please do not update this page, as it will be locked soon.

Редагування арматур

Mode: Режим Edit (Правка)

Hotkey: ⇆ Tab

Як і будь-який інший об'єкт у Blender'і, ви можете редагувати арматуру у режимі Edit (Правка) (⇆ Tab).

Редагування арматури означає дві сфери дій:

  • Редагування костей — тобто їх додання/вставку/видалення/підподілення/видавлення/з'єднування...
  • Редагування властивостей костей — включає такі ключові можливості, як трансформації (переміщення, масштабування тощо) та правка відношень між костями (приріднення і сполучення), а також імен, впливу, поведінки костей тощо.

Стандартні методи редагування костей подібні до засобів правки сітей. Blender також надає можливість більш розширеного інструмента «ескізування арматури», що зветься Екранізування арматур. Крім того, наявна також можливість шаблонувати арматури, тобто використовувати іншу шаблоновану арматуру в якості шаблону для створюваної вами.…

Exclamation mark.png

Важливий момент при редагуванні арматури — ви редагуєте позицію спокою арматури, тобто її «стандартний стан». Усі кості арматури у позиції спокою мають нульове значення обертання та значення масштабу 1.0 у їх локальному просторі.

Різні пози ви створюєте потім, базуючись на позиції спокою — а тому, при модифікуванні арматури у режимі Edit (Правка) усі існуючі пози будуть також автоматично модифіковані. Тому, усі редагування костей повинні бути зроблені до покривання моделлю арматури та до її позування!

Exclamation mark.png

Будь ласка пам'ятайте, що деякі інструменти працюють з кінцями (голова/корінь та хвіст/верхівка) костей, інші ж — з усією кістю. Будьте обережні, щоб не заплутатися.
Попередня: Виділення арматур і костей | Головна | Наступна: Редагування костей арматур